וטרינר

בית חולים וטרינרי, פריצת דיסק אצל כלבים

הווטרינר מספק שירות שמתכתב עם צרכים בריאותיים של החיות, כמו למשל – מעבדה, חיות קטנות, גני חיות, עופות או בעלי חיים אקזוטיים, כדוגמת חמוס. מרבית הווטרינרים מטפלים בבעלי חיים באמצעות מסגרת של מרפאה פרטית.

מדוע אבחון מחלות מהווה פן כה חשוב בתפקיד של וטרינר ?

הווטרינר אמון על כל מיני היבטים טיפוליים לחיות המחמד, ועל מנת לצלוח אותם באפקטיביות, הוא חייב לדוגמה לשמור על ערנות תמידית. אחד מן היבטי הטיפול מתחיל באבחון מחלות. כאשר חיית מחמד מגיעה לביקור לשם אבחון בעקבות כל מיני סימפטומים חשודים, מחלה או פציעה, הווטרינר חייב לאבחן את המחלה שממנה סובלת החיה, על מנת לאשרר בוודאות את המחלה המדוברת. מכיוון שחיות המחמד אינם מדברות, כמובן, האבחון של הווטרינר ייעשה על פי צפייה בתסמינים של החיה, ועל פי הדיווח המפורט של הבעלים שלה.

מה התכונות האופייניות של וטרינר?

קיימות כל מיני תכונות, שרצוי שיאפיינו כל וטרינר. וכעת נספר לכם על המובילות שמהן –

  • רצוי שהווטרינר יהיה ניחן בכישורים בין אישיים – הכישורים הללו מסייעים לווטרינר לעבוד עם חיות מחמד ולספק להן את הטיפול המקצועי ביותר.
  • וטרינר חייב להיות בעל כישורים אנליטיים – בשל העובדה, כאמור, כי חיות מחמד חסרות את היכולת הוורבלית, והן לא מסוגלות לתאר מילולית ממה הן סובלות, כפי שבני אדם עושים כשהם חולים, הווטרינר מחויב להיות בעל היכולת להבין את כל האינפורמציה מבעלי החיה ומצפייה בה, ולהגיע למסקנות כיצד עליו לפעול.
  • הווטרינרים חייבים לגלות אמפתיה – בדיוק כפי שבני אדם חולים ולחוצים, באותו אופן שחיית המחמד חולה, היא ובעליה בסטרס. מצב זה מחייב את הווטרינר לגלות רגשי חמלה כלפי שניהם.
  • על הווטרינר להיות בעל יכולות מדעיות – כל מה שקשור ללימודים ולטיפול בחיות מחמד קשור למדע. על מנת להתמקצע בתחום, הווטרינר חייב לגלות כישורי מחקר מקצועיים והבנה במדע.
  • ווטרינר צריך לחשוב באופן ביקורתי – הווטרינר שמסוגל לחשוב בצורה ביקורתית, יוכל לבחור שיטות של טיפול שהכי מתאימות לחיה.

האם רשת האינטרנט משפיעה על תפקודו של וטרינר?

רשת האינטרנט חושפת את הטכנולוגיה הכי חדישה, שבאמצעותה הווטרינר יכול ביעילות ובמהירות לאבחן את המחלה ולקבוע לבעל החיים את הטיפול הטוב ביותר.